AKP’nin Kızılcahamam kampında dile getirildi: Türkiye’nin ekonomiden sonra en büyük sorunu sağlık

AKP’nin Kızılcahamam’da gerçekleştirdiği 31. İstişare ve Değerlendirme Toplantısı dün sona erdi. Kampta katılımcılar tarafından Türkiye’de ekonomiden sonra en büyük sorunun sağlık alanında yaşandığı dile getirildi. 

Türkiye gazetesinden Emrah Özcan’ın haberine göre, 10 dakikada bir hasta muayene etmenin sağlıklı olmadığı ve bu durumdan hastaların memnun olmadığı belirtildi. Ayrıca, 2002 yılında kişi başına düşen sağlık harcamasının 100 dolar olduğu, şu an bu rakamın 306 dolara çıktığı belirtildi.

Yapay zekâ 

Teşkilatlardan sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Erkan Kandemir, e-Teşkilat modelinin kurulacağını belirtilerek, teşkilatlanmada yapay zekâ kullanılacağını belirtti.

Toplantıda birçok bakan sunum yaparken, grup başkan vekilleri ise çalışmalar hakkında teşkilatı bilgilendirdi. İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, yaptığı sunumda son dönemlerde artan şikâyetlere işaret ederek “Yabancıların kayıt dışı çalışmalarına son verilecek. Konu yarın yapılacak kabine toplantısında gündeme alınacak” dedi.

Sokak köpekleri de konuşuldu

Kampın TBMM parti grup çalışmaları oturumunda sokak köpekleri ile ilgili çalışmalar da gündeme geldi. AKP’de sokak köpekleriyle ilgili çalışma için görevlendirilen Grup Başkan Vekili Bahadır Yenişehirlioğlu, bu konunun Türkiye’nin meselesi olduğunu, bu yüzden toplumun tüm kesimleriyle çalıştıklarını kaydetti. Yenişehirlioğlu, hazırlayacağı raporu Cumhurbaşkanı Erdoğan’a sunacağını söyledi.İsrail’in Gazze’de uyguladığı soykırım hakkında değerlendirmelerde bulunan Dışişleri Bakanı Hakan Fidan da “Dünyanın gündemi artık ateşkesi de aşan iki devletli çözüm oldu” ifadelerini kullandı.

 

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir